ביטוח סיעוד

 
ביטוח סיעודי
 
בעקבות העלייה ברמת החיים ושימוש בתרופות חדשות ויעילות, עלתה תוחלת החיים הממוצעת של תושבי המדינה. כך נוצרה מציאות בה כל אדם שלישי צפוי להגיע למצב סיעודי, בין אם עקב זקנה, מחלה או תאונה. בנוסף, מחקרים מורים כי מי ששורד את השנה הראשונה כאדם סיעודי צפוי לתוחלת חיים רגילה, ויידרש להוצאות העומדות על אלפי ואף עשרות אלפי שקלים בכל חודש. כפועל יוצא מכך, קיימת חשיבות מרובה לרכישת ביטוח סיעודי המכסה את הוצאות המבוטח, תוך שמירה על איכות ורמת חיים נאותות. אנו באפיקים נכווין אתכם לתכנון מסלול ביטוח סיעודי המותאם במדויק לצרכיכם, על מנת שלא תיאלצו לוותר חלילה על שירותים חיוניים, וכדי שתוכלו לשמור איכות חיים גבוהה בכל מצב וללא מצוקה כלכלית.
 
חשיבות ויתרונות ביטוח סיעודי פרטי
 
לכאורה, מדינת ישראל מספקת דרך קופות החולים כיסוי ביטוחי למצבי סיעוד. בפועל, התנאים שמציבה המדינה לקבלת הסיוע מובילים אנשים רבים לבחירה בביטוח סיעודי פרטי. זאת, עקב מספר סיבות עיקריות:
  • תנאי ADL – דרישת המדינה והביטוח הלאומי להכרה באדם כסיעודי עומדת על בין 3 ל- 4 מצביADL . מצבים אלו מתארים פעולות בסיסיות שהאדם מתקשה לבצע, הכוללות אכילה, שתייה, רחצה, קימה, שכיבה, לבישת והורדת בגדים. זאת בעוד שחברות הביטוח דורשות עמידה רק ב- 2 או 3 מצבי ADL. חשוב להבין כי הקלה זו בפרמטר אחד או שניים עשויה להיות קריטית עבור אדם הנדרש להוכיח צורך בסיוע סיעודי.
  • כיסוי תאונות - המדינה אינה מספקת כיסוי סיעודי עבור מצבים שנגרמו בגין תאונות, בעוד שביטוח סיעודי פרטי כולל אותם בכיסויים.
  • שינויים רגולטורים בתחום הסיעוד - נגידת בנק ישראל החליטה לאחרונה שקופות החולים יספקו פוליסת ביטוח סיעוד אחידות. זאת בעוד שחברות הביטוח מציעות מספר מסלולי ביטוח סיעודי המספקים מענה גמיש ומדויק יותר לכל מבוטח.
  • הפסקת סיעוד קולקטיבי - חשוב לדעת כי ביטוח הסיעוד הקולקטיבי שמוענק דרך מקומות תעסוקה עומד להסתיים. על כן, כל אחד יידרש לדאוג לעצמו לביטוח סיעוד פרטי.
 
תכנון ביטוח סיעודי
 
אנו באפיקים מספקים תכנון ביטוח סיעודי מקיף, המותאם למצבו הבריאות של הלקוח, גילו, צרכיו ומצבו הפיננסי, וכן לחוקי המיסוי ומצב המשק. תהליך התכנון מספק ללקוח מידע מקיף אודות משמעות הכיסויים השונים, ואף מביא בחשבון נכסים, השקעות ותוכניות ביטוח נוספות של הלקוח. כל זאת במטרה להגיע לכיסוי הולם עבור קשת רחבה של מצבים ואירועים, ומתוך ראייה שלמה של צרכיכם בטווח הקצר והארוך כאחד. ניסיוננו העשיר בתחום עומד לרשותכם, ואנו מזמינים גם אתכם להיערך בצורה הטובה ביותר לקראת העתיד.