ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים הינו ערוץ חיסכון פנסיוני, המעניק בו זמנית חיסכון לקראת יציאה לגמלאות, לצד כיסויים על אובדן כושר עבודה ומוות. מדובר באפיק שעבר לאורך השנים מספר שינויים שאינם בהכרח מוכרים לציבור, ומשלב הטבות מס ואפשרויות בחירה שונות שחשוב לעמוד על משמעותן. בנוסף לכך, קיימים הבדלים בין החברות השונות מבחינת איכות השירות ופיזור ההשקעות, ויש גם להתאים את ביטוח המנהלים לכיסויים ולתוכניות החיסכון הקיימים. הצוות המקצועי של אפיקים יסייע לכם לבחון את צרכיכם האישיים, את נתוני המסלולים וכדאיותם, על מנת לבחור ביחד את ביטוח המנהלים הנכון והמשתלם ביותר.

שינויים בביטוח מנהלים

חשוב לדעת כי במשך השנים עברו ביטוחי המנהלים מספר שינויים מהותיים. כך לדוגמא, החל משנת 2004 כוללים הביטוחים מסלולי השקעות מגוונים מהם יכול לבחור המבוטח לפי רצונותיו וצרכיו. בנוסף, הפקדות משנת 2008 ואילך יועברו למבוטח בצורת קצבה חודשית, לעומת הפקדות שקדמו לשנה זו וישולמו כסכום חד פעמי. מעבר לכך, לאחרונה נכנסה לתוקף תקנה חדשה, המבטלת את מקדם ההמרה הנהוג בביטוח המנהלים. המשמעות היא כי משנת 2013 ואילך פוליסות חדשות אינן מבטיחות את המבוטח מפני העלייה בתוחלת החיים בישראל. מדובר בשינויים חשובים ביותר, המשפיעים על שימור פוליסות קיימות או על בחירה בתוכנית חדשה.

מה כולל ביטוח מנהלים

באופן כללי, ביטוח המנהלים מתייחס לשלושה מרכיבים עיקריים. הראשון הוא כמובן החיסכון הפנסיוני שנועד להבטיח את רמת החיים שלכם לאחר הפרישה לגמלאות, ומהווה את החלק העיקרי של ההפרשות. המרכיב השני הינו ביטוח חיים שבדרך כלל כולל סכום כסף חד פעמי המועבר למוטבים שבחרתם, ואילו השלישי הינו כיסוי אובדן כושר עבודה אותו ניתן להרחיב באופן מקיף יחסית לקרנות הפנסיה. בתוך כך, אחד מיתרונותיו של ביטוח המנהלים טמון באפשרויות בחירה גמישות יותר של כיסויים בהתאם לצרכיכם. לדוגמא, אפשר להרחיבו גם לכיסוי של נכות חלקית או לכיסוי מקצועי, לרכוש מרכיב אובדן כושר עבודה עד לשיעור 75% מהמשכורת, לבחור הן בפיצוי פטירה והן אובדן כושר עבודה או רק באחד מהם.

בחירה מושכלת עם אפיקים

כאמור, בימינו קיימים לא מעט אפיקי בחירה בשוק הפנסיוני, שחלקם דומים למדי כמו ביטוח מנהלים וקרן פנסיה. יחד עם זאת, גם בין ערוצים אלו קיימים הבדלים מהותיים, כמו אפשרויות ההרחבה, ודאות לגבי מקדמי הקצבה, עלויות דמי הניהול ואופן השקעת הכספים. על מנת לבחור באופן מושכל היום ולאורך השנים, חשוב מאוד להיעזר בשירותי תכנון אובייקטיביים ומקצועיים המסוגלים לראות את התמונה המלאה. ביחד איתנו תוכלו להבין את ההבדלים והתמורות בביטוחי המנהלים, ולבחור במסלול המתאים לכם על פי מצבכם הנוכחי וצרכיכם העתידיים. צרו עימנו קשר ונפעל יחדיו למען עתיד שליו ובטוח.